Kako da održavate različite predmete čistim u vreme pandemije?
Povezane objave
U jeku pandemije preduzimamo sve moguće mere da bismo smanjili mogućnost da se zarazimo korona virusom. O načinu održavanja lične higijene smo već informisani, isto tako i o održavanju većine površina i predmeta sa kojima smo u dodiru. A šta je sa peškirima? Na kojoj se temperaturi oni trebaju prati?
Kada koristimo peškir, on postaje pogodno okruženje za mikroorganizme kao što su bakterije i virusi.
Čak iako se ne mogu uočiti golim okom, telesne izlučevine, mrtve ćelije, ali i klice koje se nalaze u kupatilu, se mogu naći na našem peškiru. Zbog toga, peškire treba menjati bar jednom nedeljno i treba ih prati na 90 stepeni Celzijusa.
Koji su još predmeti pogodni za mikroorganizme:
- Sunđeri i krpe za sudove – Najveći broj sunđera u kuhinji sadrži veliki broj bakterija kao što su ešerihija koli i salmonela. Izbegavajte da koristite isti sunđer za pranje sudova i brisanje drugih površina u kuhinji. Dezinfikujte ih s vremena na vreme i perite ih vrelom vodom. Krpe za sudove, takođe treba oprati na 90 stepeni Celzijusa.
- Četke za wc – Kada četke za wc izgube oblik više ne peru tako dobro wc, a pored toga su i pune bakterija. Treba ih menjati bar jednom, dvaput godišnje.
- Četke za kosu – Samo jedna dlaka može na sebi imati do 50 hiljada klica, od kojih veliki broj završi na četki za kosu. Takođe, ako koristimo tuđu četku, možete se zaraziti impetigom – zaraznom kožnom infekcijom. Četku za kosu treba prati vrelom vodom i sapunom, bar jednom nedeljno i treba je zameniti na svake četiri godine, a po potrebi i češće.
- Daska za sečenje – Prema pojedinim istraživanjima, drvena daska za sečenje može imati 50 puta više bakterija nego daska za wc i sve zbog toga što ljudi češće čiste toalete i to jačim dezinfekcionim sredstvima. Dasku za sečenje treba da istrljate nekim dezinfekcionim sredstvom i da isperete vrelom vodom. Takođe, savetuje se da imate posebnu dasku za meso, a posebnu za voće i povrće.
Pogledajte još:
"Novi skriveni svet" otkriven u unutrašnjem jezgru Zemlje
Hoće li biti najavljenih štrajkova u oktobru?
U školama u Italiji uvedeno klimatsko obrazovanje
Vaše dete nije upisalo srednju školu koju želi? To su, u stvari, odlične vesti
Škole u blokadi - još uvek problem
Ford zaštitio patent vodoničnog motora
Prijave za subvencije od 2. avgusta
Univerzitet u Beogradu među 300 najboljih na svetu!
Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*